Vše pro příjem televize a rozhlasu

komplexní anténní servis - telefon: 603 229 114

Společné antény - STA

Společné antény slouží, jak již z názvu vyplývá, pro společný příjem televize a rozhlasu na bytových domech či v hotelech, pezionech, apod. Ve společných anténách lze přenášet:

  • televizní signál DVB-T2
  • signál digitálního  rozhlasu DAB
  • analogový signál VKV-FM rozhlasu
  • satelitní signál 

Provádíme veškerý servis společných TV antén, jejich nové instalace, rekonstrukce nebo jen doplnění o nové programy.  

Varianty řešení společných antén

Varianta s programovatelným zesilovačem

Řešení je vhodné pro dům s více bytovými jednotkami (obvykle 10 a více), hotely a penziony, kde pro příjem DVB-T2 se využije anténní systém a programovatelný zesilovač místo dříve používaných kanálových zesilovačů - vložek. Rozvod se využije buďto původní z dob výstavby popřípadě dřívější rekonstrukce nebo se dá vybudovat nový. 

Varianta pro malé domy

Řešení je vhodné pro domy malého rozsahu obvykle do 10-ti bytových jednotek, kde pro příjem DVB-T2 se využije anténní systém a pásmový domovní zesilovač s dodatečnými laděnými prvky. Podmínkou je dostatečně silný signál z požadovaných vysílačů. Toto řešení je cenově výhodné pro takto malé domy.

Varianta se satelitním příjmem

Řešení spočívá ve stejném řešení jako pro běžný dům doplněná o satelitní příjem, kde jsou možné 2 řešení:

1. Přímá distribuce satelitního signálu - jde v podstatě o společnou satelitní anténu, jako například náhradu za individuální antény na fasádě domu. Do účastnické zásuvky se potom zapojuje krom televizoru nebo set top boxu též satelitní přijímač, který přijímá nabídku jakou příjem požadovaných družic umožní. Dekódování zakódovaných programů si řeší každý uživatel zvlášť. Tuto variantu nelze použít u původních rozvodů řešených kaskádovým - "stoupačkovým způsobem".

2. Převod vybraných satelitních signálů do DVB-T - u této varianty lze doplnit stávající nabídku společné TV antény o další programy. Popřípadě se tímto řeší nedostatečný signál z pozemních vysílačů. Jednotka přijímá satelitní signál, který lze rozkódovat pomocí speciálních modulů a karet provozovatele satelitní platformy (např. Skylink) a výsledné programy se převedou do DVB-T signálu, které potom přijímá běžný televizor. U této varianty je nutné respektovat podmínky provozovatele satelitní platformy pro takto řešený příjem. Jedná se o správnou registraci a placení poplatků ze strany provozovatele společné antény (SVJ, družstva, hotelu...).