Vše pro příjem televize a rozhlasu

Servis

Provádníme veškerý servis anténní techniky pro příjem pozemní TV nebo satelitní TV a rozhlasu.

řešení NÉKTERých problémů - než zavoláte 

TV antény - nefunkční příjem nebo slabý signál

STA - nejde signál v celém domě:

  • Zkontrolujte napájení zesilovače - vypadlé jističe společných prostor ve vchodě, kde je umístěn zesilovač. Pokud nejdou současně zvonky, chodbové osvětlení nebo osvětlení na půdě, je pravděpodobnou příčinnou vypadlý jistič napájení těchto prostor na který je zesilovač napojen. Po nahození je obvykle vše funkční. VELMI ČASTÉ.
  • Výluka vysílače - v nočních a dopoledních hodinách, někdy až do odpoleních hodin (16:00) se cca 2-3x do roka provádí údržba vysílačů. Jejich vypnutí způsobí ztrátu signálu nebo jeho zeslabení vlivem příjmu jiného vzdáleného vysílače. Po 16:00 hodině je obvykle příjem plně funkční.
  • V ostatních případech nás prostřednictvím člena výboru SVJ nebo družstva kontaktujte s požadavkem na opravu.

STA - nejde signál  v části domu:

Problémem je obvykle poškozený rozvod. U starých rozvodů je koncepce vedení jako stoupačka, kdy  se signál vede od nejvyššího patra k nejnižším. Velmi často při rekonstrukci bytu nějaký dobrák odpojí zásuvku STA a tím znemožní příjem v bytech pod ním. Zjistěte, kdo nad Vám provádí rekonstrukci bytu nebo do zásuvky zasahoval. Výměna zásuvky je možná na objednávku výboru SVJ či družstva.

 

STA - nejde signál  pouze v mém bytě:

Velmi častá závada je přerušená účastnická šňůra - kabel od zásuvky k přijímači. Poškozená zásuvka je obvykle vidět. Vadný přijímač - vyzkoušet jiný.  

Nejde signál  v mém rodinném domě:

Pokud je v pořádku napájení zesilovače - napětí v zásuvce do které je zesilovač napojen - půda, technická místnost a propojení kabeláže a televizor je v pořádku, volejte náš servis.

 

Satelitní příjem

Není signál na všech programech včetně ČT 24, Óčka:

Zkontrolujte propojení kabelů. Pokud není viditelně nic poškozeného a venku není bouřka nebo husté sněžení, které příjem znemožňuje, volejte náš servis.

ČT 24 a  Óčko hraje, ostatní hlásí chybu, popřípadě zakódovaný program:

Pokud přijímač nebyl dlouho v provozu, chybí oprávnění na kartě. Ty se dopíší automaticky do cca 1 hodiny a příjem naběhne. Přijímač nepřepínejte, nechte zapnut ideálně na programu ČT1.  Pokud se tak nestane, přijímač restartujte odpojením od elektrické sítě a opětovném připojení a postup opakujte. Další možností je nezaplacení poplatků - servisní poplatek u Skylinku nebo předplatné u jiných služeb. Volejte poskytovatele - Skylink, Freesat, Telly.