Úvodní stránka » Společné antény » Technologie STA

Technologie společných antén

Anténní systémy:

Antény pro společnou anténu se nikterak neliší od kvalitních antén pro individuální příjem. Vždy se volí na základě proměřené síly a kvality signálu, stejně tak se umísťují na anténní stožár. Nejvyšší poloha nemusí vždy znamenat nejsilnější a nejkvalitnější signál, zejména v kopcovitém terénu. Pro svody od antén používáme kvalitní koaxiální kabely s UV stabilizací, nejčastěji značky Belden. 

  

Zesilovací jednotky pro malé rozvody:

Zesilovače pro malé rozvody (obvykle do 10-ti) účastníků se používají podobné jako pro rodinné domy. Jsou to malé pásmové zesilovače, které se doplní o filtry a slučovače signálů. Řešení je levné a funkční, pro malé rozvody zcela vyhovující.

  

Zesilovací jednotky pro větší rozvody:Programovatelný zesilovač FTE

 1. Programovatelné zesilovače - zesilovače s programovatelnými vstupními filtry. Pomocí speciálního programátoru zadáte zesilovači kanály které má z jednotlivých antén přijímat, jak moc je zesílit. Kavlitativní rozdíl mezi těmito zesilovači je značný, proto po zkušenostech používáme zejména zesilovače značky LEM elettronica,  Johansson, FTE , popř. ITS, kde první osazené máme od roku 2008 a jsou funkční se 100% spolehlivostí.

   

       Výhody a nevýhody programovatelných zesilovačů:

 

    •  + Snadná přeladitelnost v případě změny vysílacích kmitočtů.
    •  + Velmi často snadné doprogramování nových programů (multiplexu).
    •  + Bezúdržbový.
    •  + Celkově cena nižší než při použití modulové technologie.
    •  + Nová generace zesilovačů je vysoce selektivní a některé umožňují i konverze kanálů na jiné a vysoký počet definovaných filtrů. K tomu též automatické řízení zisku a vyrovnání úrovní s kompenzací nevyrovnaného útlumu rozvodu v závislosti na kmitočtu při zachování nízkého šumu. 
    • - U starší generace zesiloavčů nížší selektivita a menší odolnost vůči LTE a CDMA rušení než u modulových systémů - lze řešit přídavnými filtry.
    • - V případě závady nutná výměna celého bloku.
        
Modulový systém Alcad
2. Modulový systém - jedná se o systém kanálových selektivních zesilovačů s napájecím zdrojem. Moduly jsou naladěny na pevné kanály, jejich přeladitelnost je omezená pouze na několik okolních kanálů. Nejčastěji se jedná o moduly zesilovačů výrobce Alcad. Speciální moduly jsou tzv. kanálové procesory, které jsou programovatelné a vysoce selektivní, zároveň lze u nich naprogramovat i změnu kanálu v těchto případech používáme moduly výrobce Televés.
   
       Výhody a nevýhody modulového systému:
 
    •  + vysoká selektivita, vysoká odolnost vůči rušení
    •  + v případě závady se mění pouze vadný modul - levnější servis
    • - vyšší cena celé zesilovací soupravy než u programovatelných zesilovačů
    • - omezená přeladitelnost, při změně vysílacích kmitočtů je obvykle nutná výměna zesilovací vložky 
    
Zesilovací jednotky Vám proto doporučíme dle rozsahu rozvodu společné antény, signálovým poměrům v místě a na základě Vašich požadavků.  
 

Kontakt

AVT servis
Ing. Tomáš Leman
Šeříková 383
40321 Ústí nad Labem
Provozní doba:
dle telefonické dohody
+420 603 229 114