Úvodní stránka » Jak na příjem televize ?

Jak přijímat televizní signál?

Na výběr je hned několik možností:

  • Satelitní příjem televize  (DVB-S, DVB-S2) - k příjmu je zapotřebí satelitní anténa, přijímač, dekódovací karta. Nabídka, i ta základní je ale již placená, přesto v základu téměř vždy levnější než kabelová televize a IPTV. Satelitní příjem Vám umožní sledování i několika stovek různých programů. Prokonzultujeme s Vámi Vaše potřeby a navrhneme optimální řešení. 
                
  • Pozemní příjem televize (DVB-T, DVB-T2) - k příjmu je potřeba anténa nebo více antén nasměrovaných na vysílače odkud se vysílá. Tento způsob vysílání je využit v drtivé většině i ve společných TV anténách. Signál je schopná přijímat běžná TV vybavená tunerem pro příjem DVB-T. Pro příjem budoucího standardu DVB-T2 je zapotřebí TV přijímač s tunerem DVB-T2 a kodekem MPEG4 H.265. K dispozici je obvykle dle možností příjmu i více jak 20 programů. Dodáme vše potřebné - proměříme signál, nainstalujeme anténu, naladíme Vaší TV. Zajistíme vše i pro Vaší společnou anténu. Nabídka programů je jediná neplacená. Více o přechodu na vysílání DVB-T2 zde. Přehled vysílačů a programů naleznete zde.
               

  • Kabelová televize - vybavení pro příjem (vyjma televizního přijímače) Vám dodá společnost provozující kabelový televizní rozvod. Dostupná je zejména na sídlištích a v hustě obydlených oblastech. Nabídka je vždy placená. 
  • IPTV - televize přes internetový protokol - přes pevnou telefonní linku - z velkých provozovatelů je to O2TV a T-Mobile TV. její dostupnost je závislá na kvalitě pevné linky. Nabídka je vždy placená. 

      Kabelovou ani IPTV nezřizujeme.