Úvodní stránka » STA - otázky a odpovědi

Otázky a odpovědi k úpravě STA pro příjem DVB-T2

  • Mám nový televizor nebo set top box pro příjem DVB-T2 připojený na společnou anténu, ale DVB-T2 vysílání nemohu naladit.

Kontaktujte vlastníka domu nebo výbor společenství vlastníků či vedení družstva, předejte jim na nás kontakt, rádi je s potřebnýni úpravami seznámíme. 

  • Jaké práce obnáší Vámi inzerované doplnění společné antény o příjem DVB-T2?

V uvedené ceně ( cca 11000,-Kč ) je zahruta výměna zesilovače za nový programovatelný, nastavení, kontrola anténního systému, kontrola příjmu signálu DVB-T i DVB-T2.

  • Je možné zachovat stávající koncepci zesilovače s kanálovými vložkami?

Ano, pokud si budete přát pouze doplnit stávající soupravu provedeme i to. Je však nutné si uvědomit, že při výměně 3-4 ks zesilovačů do konečné fáze přechodu je tato varianta dražší. Každé rozšíření či změna vysílacího kanálu s sebou nese náklad v podobě další zesilovací vložky. Rozhodně se z finančních důvodů nevyplatí.

  • Do kdy je potřeba úpravu provést?

Nejpozději do konce roku 2019. Ideálně ale již do konce října 2018, protože již letos se bude vypínat část stávajícího vysílání a s velkou pravděpodobností nejpozději během podzimu nebude možné přijímat ČT v HD rozlišení jinak než v novém DVB-T2.

  • Na kterých kanálech je nové vysílání DVB-T2 dostupné?

V Ústí nad Labem je to kanál 50 (Buková Hora) - všechny programy České televize v HD rozlišení, kanál 31 (Buková Hora) - komerční programy - Nova..., Prima...,Barrandov..., Óčka..., aj., kanál 28 (Hotelový dům - Sociální Péče) - programy Nova..., Relax, Rebel, JOJ Family HD. Nabídka komerčních programů se stále rošiřuje.

  • Lze přijímat zahraniční programy ?

Na některých místech v Ústí nad Labem (Severní Terasa, místy Střekov) lze přijímat německé programy z Drážďan. Tyto jsou již dostupné pouze v DVB-T2.

  • Lze přijímat rádio?

Pokud Váš anténní systém obsahuje anténu pro VKV nebo DAB rozhlas, připojíme ji k novému zesilovači a příjem bude možný. Pokud anténu nemáte, lze ji po dohodě kdykoli nainstalovat. Programy Českého rozhlasu naladíte též v DVB-T a DVB-T2.

 

Kontakt

AVT servis
Ing. Tomáš Leman
Šeříková 383
40321 Ústí nad Labem
Provozní doba:
dle telefonické dohody
+420 603 229 114